18 września dniem walki – bieg Men Expert Survival Race w Poznaniu

W niedzielę, 18 września, aż 4,5 tys. śmiałków zmierzy się z przeszkodami przygotowanymi przez organizatorów biegów Men Expert Survival Race. Ostatnia w tym roku odsłona cyklu tej ekstremalnej imprezy biegowej będzie miała miejsce w okolicach Toru Malta w Poznaniu. Na miejscu czekają zarówno atrakcje dla uczestników, jak i dla kibiców.

Materiały prasowe

W tym roku pierwszy bieg z cyklu Men Expert Survival Race odbył się we Wrocławiu, gdzie przyciągnął rekordowe 5,5 tys. uczestników, co uczyniło go największą imprezą tego typu w Polsce. Podczas kolejnej, warszawskiej odsłony wydarzenia głodni wrażeń Survivalowcy musieli zdobyć Cytadelę. W końcu przyszedł czas na ukoronowanie sezonu w Poznaniu, gdzie do walki z przeszkodami stanie 4,5 tys. uczestników, czyli aż o 1,5 tys. więcej niż w ubiegłorocznej edycji!

Dla biegaczy…

W biegach Men Expert Survival Race może wziąć udział każdy, bez względu na predyspozycje psychofizyczne. Wszystko dzięki trzem poziomom trudności trasy przygotowanym przez organizatorów. Początkujący biegacze mogą zmierzyć się z trasą STARTER, liczącą 3 km i minimum 15 przeszkód. Na bardziej zaawansowanych wojowników czeka trasa WARRIOR, czyli dystans 6 km i przynajmniej 30 przeszkód. Z kolei poszukiwacze najbardziej ekstremalnych wrażeń mają szansę na pokonanie trasy MACHINE, obejmującej aż 50 przeszkód na dystansie 12 km!

Bieg Men Expert Survival Race to jednak, przede wszystkim, widowiskowe przeszkody – zarówno nowe, jak Maglownica oraz Ogień, ale i ulepszone wersje dotychczasowych utrudnień.

Do przeszkód cieszących się największą popularnością należy zdecydowanie Quarter Pipe 2.0, czyli kultowa, 4-metrowa rampa. Jesteśmy przekonani, że dużą frajdę poznaniakom sprawi również Slip and Slide, czyli 100-metrowa zjeżdżalnia, którą zamieścimy na stoku Malta Ski.

Dawid Lewandowski, organizator Men Expert Survival Race


Na śmiałków, którzy podejmą wyzwanie i staną na starcie Men Expert Survival Race czeka pakiet zapewniany przez organizatorów – m.in. koszulka z nowym wzorem, opaska motywująca do dalszych treningów, a na mecie – unikalny medal potwierdzający pokonanie trasy.

… i dla kibiców

Podczas całodziennej imprezy Men Expert Survival Race będzie aktywna Strefa Festiwalowa, w której czekać będą atrakcje rekreacyjne, kulinarne, jak i wyzwania z nagrodami przygotowanymi przez organizatorów oraz sponsorów imprezy. Nie lada gratką dla najmłodszych Survivalowców będzie m.in. mini tor przeszkód, który skutecznie rozładuje ich nieskończone pokłady energii.


Organizatorzy uruchomili też konkurs na relację video z imprezy, w którym zwycięzca może wygrać 1000 zł w gotówce. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie biegu. Bardzo ważnym aspektem imprezy Men Expert Survival Race jest również jego cel charytatywny. Część pieniędzy ze sprzedaży pakietów startowych kolejny rok z rzędu zostanie przekazana na rzecz Lenki Cholewy — podopiecznej fundacji Caritas.

Rozkład jazdy — Poznań

Wydarzenie Men Expert Survival Race w Poznaniu odbędzie się w niedzielę, 18 września przy ul. Termalnej 142. Trasa przebiegać będzie w pobliżu Toru Regatowego Malta, Term oraz terenów leśnych. Szczegółowa mapa trasy biegu zostanie udostępniona wkrótce na stronie biegu. Pierwsza fala biegaczy wystartuje o 9:00, a ostatnia o godzinie 18:00. Pakiety startowe będzie można odebrać w biurze zawodów mieszczącym się w Termach Maltańskich przy ul. Termalnej 1, które czynne będzie także na dzień przed imprezą, 17 września, w godzinach 10:00 -19:00.


Dekoracja zwycięzców z poszczególnych kategorii odbędzie się: MACHINE/ANIMAL – 14:00, WARRIOR/STARTER – 18:00. Wręczenie nagród jest ostatnim punktem imprezy.

Więcej informacji na temat Men Expert Survival Race można znaleźć na stronie www.menexpertsurvivalrace.pl lub na fanpage’u wydarzenia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

5 powodów, dlaczego crossfit jest lepszy od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Massy Arias: fitness receptą na depresję Sekrety skutecznego treningu według trenerów gwiazd Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Aerobiczna szóstka Weidera 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut 4 najlepsze sporty dla kobiet Skalpel. Zasady treningu Ewy Chodakowskiej Ewa Chodakowska – trenerka wszystkich Polek Co to jest burpees? Magnez a mięśnie Jak prawidłowo zrobić plank? Ćwiczenia na zgrabne pośladki Błędy, jakie najczęściej popełniamy podczas biegania Skalpel. Rezultaty treningu z Ewą Chodakowską Jak spalić więcej kalorii ćwicząc na bieżni? Cool down, czyli jak uspokoić organizm po treningu? 10 zalet jazdy na rowerze Najważniejsze zasady po bieganiu, o których musisz pamiętać

Popularne w tym tygodniu:

5 powodów, dlaczego crossfit jest lepszy od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni W wymarzonej sukience chciała wyglądać idealnie. 17-latka w rok zrzuciła 60 kg Co jeść przed i po popołudniowym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Stagnacja treningowa – jak radzić sobie z brakiem efektów Naturalny sposób na uporanie się z bólem stawów, pleców i nóg. Wystarczą dwa składniki, które masz w domu Ćwiczenia z Chodakowską nie przyniosą efektów, jeśli popełnisz ten błąd Jak wyszczuplić uda – ćwiczenia, dieta Co powoduje że twoje mięśnie rosną ? Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej - skalpel, turbo spalanie, killer, extra figura, model look, rewolucja Spalanie kalorii – ćwiczenia fizyczne, sen, prace domowe, mity Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega, efekty Program 300 brzuszków - przygotowanie, plan treningu, efekty