Chcesz schudnąć? Biegaj

Czy jest tutaj ktoś, kto lubi ciężkie ćwiczenia odchudzające? Tak myślałem. Wszyscy chcą być szczupli, ale niewiele osób lubi ciężkie treningi. Jest to normalne. Nie wiem, czy wiecie, ale skuteczną receptą na pozbycie się zbędnych kilogramów jest ruch. Sama dieta nie zawsze wystarczy i ruch jest niezbędny, aby schudnąć. Cała tajemnica polega na tym, że ruch powinien być dostosowany do naszych możliwości. Zamiast ciężkich i monotonnych ćwiczeń na odchudzanie wystarczy zmobilizować się do porannego joggingu, a waga zacznie systematycznie spadać. Na dodatek nasza kondycja fizyczna będzie coraz lepsza.

Źródło: 123RF

Czy bieganie jest zdrowe?

Oczywiście, że bieganie jest zdrowe. Korzystnie wpływa na cały organizm. Zamiast stosować ciężkie ćwiczenia odchudzające, wystarczy godzinę pobiegać i spalimy nawet do 400 kcal. Bieganie pozwala też na poprawienie i utrzymanie na wysokim poziomie ogólnej kondycji fizycznej. Nie można zapomnieć o jego pozytywnym wpływie na samopoczucie. Kiedy dodamy do tego fakt, że pomaga walczyć z osteoporozą, gdyż buduje masę kostną, każdy zrozumie, że bieganie jest zdrowe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że bieganie obciąża stawy. Dlatego ważne jest przestrzeganie zasad prawidłowego biegania. Bieg powinien rozpoczynać się od rozciągnięcia mięśni i rozgrzewki, dzięki czemu unikniemy kontuzji i urazów.

Utrata wagi a bieganie

Bieganie wpływa na odchudzanie. Najlepsze ćwiczenie odchudzające to poranny bieg na czczo. Można wypić przed bieganiem herbatkę ziołową na odchudzanie lub niewielką kawę. Jeśli zażywamy tabletki na odchudzanie, warto połknąć je przed bieganiem. Wpłynie to na spotęgowanie wysiłku oraz przyspieszy proces metabolizmu.

Należy pamiętać, że bieganie ma być przyjemnością. Nie warto przesadzać z intensywnością ani tempem ćwiczeń. Odchudzanie jest procesem powolnym i wymaga czasu. To, że będziemy forsowali nasz organizm, nie przyspieszy tego procesu. Warto pamiętać o tym, że zbyt intensywny trening zamiast przyspieszyć przemianę materii, spowalnia ją. Kiedy odchudzamy się przez bieganie, pierwsze efekty zauważymy już po dwóch tygodniach. Tyle czasu potrzebuje organizm, aby przyzwyczaić się do większego wysiłku. I po dwóch tygodniach ma miejsce właściwe spalanie kalorii.

BIEGANIE DLA KAŻDEGO

Jak skutecznie się odchudzać, biegając?

Najlepsze efekty odchudzające daje bieg, który przeplatany jest szybkim marszem. To doskonała metoda dla wszystkich, którzy odchudzają się poprzez bieganie i dopiero zaczynają kontakt z tym sportem. Dynamiczny marsz pozwala na to, aby organizm odpoczął i zaczął regenerować siły przed kolejnym etapem biegu. To doskonały sposób ćwiczeń, gdyż wpływa na cięższą pracę mięśni, które są zmuszone do pracy w różnym, ale nieprzerywanym tempie. Bieganie to najlepszy sposób na uzyskanie szczupłej i smukłej sylwetki. Można je rozpocząć w dowolnym momencie, gdyż nie wymaga specjalnych przygotowań. Potrzebne są tylko wygodne buty, rozgrzewka i motywacja. Nie liczy się wiek, pora ani wygląd. Bieganie jest dla każdego.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Najczęstsze błędy po treningu Produkty, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie Błędy, które prawdopodobnie popełniasz w czasie treningu fitness Aqua aerobik dla kobiet w ciąży Aerobik Sprawdzone sposoby na siniaki Siniak Siniak a rak Stłuczenie mięśnia – objawy, pierwsza pomoc, leczenie Jak postępować w przypadku skręconego stawu? Stłuczenie łokcia i inne urazy stawu łokciowego Sposoby na ból mięśni Stłuczenia, otarcia, skaleczenie – jak radzić sobie z drobnymi urazami? Sposoby leczenia najczęstszych kontuzji Stłuczenie kolana – pierwsza pomoc w urazach stawu kolanowego Pierwsza pomoc w przypadku drobnych zranień, stłuczeń i siniaków Jak zapobiegać kontuzjom? Pierwsza pomoc w przypadku stłuczeń, skręceń lub innych urazów Zalety ćwiczenia zimą na świeżym powietrzu Najczęstsze wakacyjne urazy Jak leczyć stłuczone lub obciążone stawy? Jak szybko zlikwidować siniaka? Jak pomóc przy stłuczeniu? Na czym polega trening cardio?

Popularne w tym tygodniu:

5 powodów, dlaczego crossfit jest lepszy od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni W wymarzonej sukience chciała wyglądać idealnie. 17-latka w rok zrzuciła 60 kg Co jeść przed i po popołudniowym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Stagnacja treningowa – jak radzić sobie z brakiem efektów Naturalny sposób na uporanie się z bólem stawów, pleców i nóg. Wystarczą dwa składniki, które masz w domu Ćwiczenia z Chodakowską nie przyniosą efektów, jeśli popełnisz ten błąd Jak wyszczuplić uda – ćwiczenia, dieta Co powoduje że twoje mięśnie rosną ? Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej - skalpel, turbo spalanie, killer, extra figura, model look, rewolucja Spalanie kalorii – ćwiczenia fizyczne, sen, prace domowe, mity Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega, efekty Program 300 brzuszków - przygotowanie, plan treningu, efekty